- Szczegóły
- Agnieszka Przetak Agnieszka Przetak
- Opublikowano: 30 kwiecień 2015 30 kwiecień 2015
Mike Dooley w swojej książce „Sztuka kreacji marzeń” pokazuje m.in. sposób na podnoszenie wiary we własne życie, na pielęgnację w sobie radości z oczekiwania na spełnienie marzeń oraz jak i przede wszystkim po co stosować wizualizację w procesie realizacji marzeń.
Wizualizacja to wyobrażanie sobie konkretnego scenariusza swojego życia połączone z odpowiednią energią i emocjami, będące ważnym etapem w procesie realizacji marzeń. Wizualizacji przyświeca główna zasada: „myśli stają się rzeczami”.
„Wykorzystanie wyobraźni w charakterze narzędzia ułatwiającego spełnienie marzeń powinno być rzeczą zupełnie oczywistą, jeśli zdajesz sobie sprawę, że zasada „myśli stają się rzeczami” stanowi nadrzędne prawo, według którego działają czas i przestrzeń. Możemy sobie dzięki temu uświadomić, że wizualizacja powinna być obowiązkowym punktem w procesie wprowadzania zmian we własnym życiu, nawet jeśli ten pomysł wyda nam się szalony.”
Mike Dooley proponuje kilka wskazówek, którymi sam kieruje się kiedy kreatywnie wizualizuje. Nie są to jednak sztywne reguły. Każdy z nas może wizualizować po swojemu i według indywidualnych potrzeb.
1. WIZUALIZUJ RAZ DZIENNIE
Raz dziennie w zupełności wystarczy. W każdym aspekcie życia, również w procesie wizualizacji należy zachować zdrowy umiar. Pamiętaj, że w celu zrealizowania marzeń najważniejsze są konkretne czyny. Wizualizacja ma być jedynie „treningiem mentalnym”, przygotowaniem do działania. Leżenie cały dzień w łóżku i wizualizowanie nie przyniesie żadnych korzystnych efektów;
2. WIZUALIZUJ 5-10 MINUT
Dłuższe sesje prowadzą jedynie do tzw. „bujania w obłokach”. Istnieje ryzyko, że przytłoczy Cię rozbieżność pomiędzy wymarzonym życiem, a tym, które rzeczywiście prowadzisz. 5-10 minut wystarczy.
3. WYOBRAŻAJ SOBIE KAŻDY MOŻLIWY SZCZEGÓŁ
Wyobrażaj sobie wszystkie możliwe szczegóły: dźwięki, kolory, wrażenia dotykowe, zapachy. Wizja w Twojej głowie powinna być niczym pomysł na film w głowie reżysera – żywa i bardzo realna.
4. POCZUJ EMOCJE
Próbuj odczuwać to, co będziesz odczuwać, gdy Twoje marzenie spełni się: radość, zadowolenie, satysfakcję, pewność siebie, szczęście. Na Twojej twarzy zagości szeroki uśmiech. „Każdemu, kto chce zaprowadzić w swoim życiu istotne zmiany, radzę zawsze, by zaczął od programu wizualizacji; natomiast każdemu, kto chce te zmiany zaprowadzić szybko, zalecam, by wizualizację połączył z emocjami.”’
5. WIZUALIZUJ SCENY Z WŁASNYM UDZIAŁEM
„Celem wizualizacji jest poprawa twojego życia, bierz więc w niej udział!” Prosty przykład: marzysz o nowym samochodzie? Wyobrażaj sobie siebie za jego kierownicą!
6. WYOBRAŻAJ SOBIE REZULTAT KOŃCOWY
Wyobrażaj sobie marzenie tak, jakby się już spełniło. Zamiast myśleć o tym, w jaki sposób masz zrealizować marzenie, myśl o efekcie.
Agnieszka Przetak
Na podstawie:
Sztuka kreacji marzeń - Mike Dooley
Czy zastanawiałeś się nad tym, co powinieneś wiedzieć, aby Twoje marzenia zaczęły się spełniać? Czy tak naprawdę wiesz, jakie masz marzenia? Zanim sięgniesz po tę książkę, musisz wiedzieć, że Twoje marzenia są już rzeczywistością. Jeśli chciałbyś spytać, jak to możliwe, poznaj koncepcję Matrycy, którą przedstawia Mike Dooley, znany autor książek Myśli stają się rzeczami i Świat nieograniczonych możliwości.
Gorąco polecamy tą pozycję!