Wbrew pozorom mały pokój od strony zachodniej będzie całkiem dobrym miejscem na sypialnię, o ile trzymamy się zasady, że nie ma w nim zbędnych elementów, czyli nie jest zagracony. Jednakże, gdy należymy raczej do sów, za to nasza praca wymaga pobudki wcześnie rano, całkiem dobrym rozwiązaniem może być sypialnia od strony wschodniej – kiedy słońce będzie budzić nas do pracy (przynajmniej przez jakąś część roku).
Przeczytaj: Skowronek czy sowa? Poznaj swój chronotyp!
Na co jeszcze zwracać uwagę przy urządzaniu sypialni w zgodzie ze sobą i zasadami Feng Shui? Oto kilka wskazówek Katiny Z.Jones, autorki "Feng Shui. Harmonia i spokój" (Wyd. Septem):

1. Nie śpij nogami do drzwi!
Według Feng Shui to pozycja umarłych, zatem raczej nie przyniesie Tobie miłych snów. Staraj się także nie stawiać łóżka równolegle do drzwi, ale jednak z łóżka powinnaś drzwi widzieć. Łóżka lepiej nie stawiać także pod belką stropową, opadającym sufitem, czy wiatrakiem sufitowym.
2. Bez rupieci
Co oznacza nie tylko zbędne babiloty, nadmiar obrazków na ścianach czy dżunglę niepotrzebnych roślin, ale także pochowane kable, sprzęty elektroniczne (im ich mniej, tym lepiej), noszone ubrania, gazety itd... Zaleca się także unikanie luster w sypialni, ponieważ rozpraszają energię w sypialni (najgorsze są nad łóżkiem). Są od tego pewne wyjątki -gdy np. Lustro odbija nam widok za oknem, albo drzwi, które w przeciwnym razie byłyby nie widoczne.
3. Nie pod łazienką
Jeżeli masz sypialnię na parterze – lepiej nie spać pod łazienką bezpośrednio, ponieważ niekorzystnie wypływa to na energię chi. Jeżeli łazienkę masz przy sypialni i nie ma drzwi między pomieszczeniami, wymyśl inny sposób na oddzielenie pomieszczeń, ponieważ otwarta łazienka "wysysa" chi.
4. Naturalne materiały
Miękkie wygodne narzuty z naturalnych materiałów. Łóżko najlepiej gdy ma ramy drewniane, zaś metalowych warto unikać. W sypialni lepiej zaś unikać skóry martwych zwięrząt.
5. Lepiej mieć nowe łóżko
Zamiast łóżka po kimś, które ma już swoistą energię poprzedniego właściciela. Jeżeli lubisz być blisko swojego partnera, nie kupujcie dużego materaca (i dwóch kołder), ponieważ efekt będzie taki sam, jak gdybyście spali na dwóch osobnych łóżkach. Nie kładź także materaca na podłodze, gdyż według feng shui to dosłownie "zatrzymuje" przy ziemi, ograniczając nie tylko marzenia senne, ale i osiąganie celów życiowych. Pod łożkiem powinna być pustam, posprzątana przestrzeń, umożliwiająca swobodny przepływ energii.
6. Łagodne kolory
Sypialnia ma sprzyjać wyciszeniu, dlatego najlepsze są dla niej łagodne kolory, matowe. Łagodny żółty niesie głęboki sen, odcienie różu koją po stresującym dniu. Łagodny beż, czy morela także sprzyja wypoczynkowi. Należy unikać jaskrawych kolorów – w tym odbijającej światło jaskrawej bieli. Pamiętaj także o łagodnym świetle.
7. Uważaj na symbole
W sypialni lepiej unikać obrazów samotnych ludzi, strzaskanych falami skał, złowieszczych krajobrazów. Feng Shui zaleca ustawianie zwłaszcza w rogu związków (prawy kąt od wejścia), przedmiotów w parach (np. dwie świece dekoracyjne). Nawet jeżeli jesteś obecnie sama – buduj sypialnię dla dwojga – według feng shui to sprzyja przyciąganiu nowej miłości!
Zapraszamy także do realizacji naszego programu wellness NA DOBRY SEN (bezpłatnie!).
http://wellnessday.eu/programy-wellness/na-dobry-sen.html
Rozwój osobisty
Dziś każdy chce być sobą i od słuchania innych na temat tego jak być sobą... jeszcze bardziej oddalamy się od siebi. Dlatego zebraliśmy dla Was 5 prostych wskazówek od eksperta na temat autentyczności Stephena Josepha, psychologa zajmującego się badaniem rozwoju człowieka.
Zdrowie holistyczne
Czy kochamy swoje własne serce? Czy umiemy o nie dbać? Oto 18 rzeczy, które możesz robić dla swojego serca. Wprowadź je w swój codzienny styl życia, a obniżysz ryzyko zapadnięcia na choroby serca o 92%.
Książki polecane
Każdy zna kostkę Rubika, charakterystyczny kształt i kolory, zabawka, która jednocześnie jest narzędziem do rozwijania umiejętności logicznego myślenia i pamięci. Kto z nas nie próbował jej kiedyś ułożyć, albo przekonać do tego kogoś bliskiego?