- Szczegóły
- Redakcja Redakcja
- Opublikowano: 10 kwiecień 2019 10 kwiecień 2019
70% diagnoz lekarskich jest stawianych w oparciu o wyniki badań laboratoryjnych. W większości przypadków nasza krew może co najwyżej wskazywać, co się w niej znajduje. Nie odsłania natomiast tego, co dzieje się w tkankach w organizmie czy poszczególnych organach.
Dzięki tej książce poznasz wszystkie ważne parametry krwi, które mają ogromne znaczenie dla zdrowia, takie jak żelazo, poziom cukru, TSH, witaminy D, B12 itd. Będziesz wiedział o jakie dodatkowe badania krwi poprosić lekarza aby diagnoza była prawidłowa. Staniesz się świadomym pacjentem i unikniesz przyjmowania zbędnych leków. Nie będziesz musiał już znosić zmęczenia, bólu czy pogorszonego nastroju. Odkryj przyczynę złego samopoczucia.
Recenzja Wellnessday.eu
Bardzo przydatna książka dla każdego, kto chce wziąć swoje zdrowie we własne ręce!
Bywa, że przy obecnych limitach NFZ, nie każdy lekarz daje chętnie skierowanie na badania - często trzeba o nie usilnie prosić (mimo regularnie opłacanych składek, co sugerowałoby, że dobra opieka lekarska nam się poprostu należy), czasem lekarz daje skierowanie tylko na wybiórcze badania, które nie dają pełnego obrazu naszego
zdrowia. Niestety bywa także, że te same wyniki badań mogą być różnie interpretowane przez różnych lekarzy, często także idziemy prywatnie, dorobić kolejne badania, gdy poprzednie wyniki nie dają nam konkretnych odpowiedzi. W tej całej wędrówce po lekarzach, laboratoriach i specjalistach można się naprawdę pogubić, zniechęcić, dlatego zachęcamy Was do zdobycia jak największej ilości wiedzy - i tutaj książka "Twoje badania krwi" będzie właśnie solidną dawką potrzebnej wiedzy.
Zresztą może niewystarczająca ilość czasu poświęconego przez lekarza pacjentowi, nie jest tylko domeną naszego kraju (zakładając, że ktoś już się do tego lekarza dostanie!). Jak właśnie możemy się dowiedzieć z tej książki, średni czas lekarza na pacjenta w Niemczech wynosi niecałe 8 minut. Strach myśleć jakie statystyki byłyby w tym zakresie w Polsce!
Zatem co wnosi ta książka? Przede wszystkim wyjaśni Wam na jakiej zasadzie są ustalone zakresu prawidłowych wartości wyników badań i czy....należy się nimi kierować. Czy skoro wyniki badań krwi pokazują normę, a my mamy mocny niedobór magnezu (nie wykryty w badaniu krwi), to czy możemy być zdrowi? Niedobó witaminy B12 najpierw ma wpływ na układ nerwowy, potem na mózg (czyli np. depresja), a dopiero potem wychodzi we krwi.
Bardzo istotny rozdział związany z niedoborem żelaza, obali parę mitów i doprawdy - warto go przeczytać, jeżeli podejrzewamy u siebie, bądź swoich dzieci niedobór tego pierwiastka (dowiemy się też dlaczego możemy mieć niedobór, mimo tego, że ferrytyna będzie miała wysoką wartość).
Na uwagę także zasługuje rozdział poświęcony funkcjonowaniu tarczycy, symptomom związanym z niedoczynnością tarczycy, badaniom TSH, T3 i T4, a także.... sfałszowanym w badaniach. Nie jest łatwo to wszystko pojąć, jeżeli do tej pory cyferki z wynikami badań po prostu oddawaliście lekarzowi, który kiwał głową i niewiele wyjaśniając, wysyłał Was z receptą do apteki, nabijając kabzę firmom farmaceutycznym.
Obudujcie się wiedzą, będzie Wam zdecydowanie łatwiej. Książka ta jest obowiązkową lekturą dla każdego, któremu coś "niedomaga" i kto chciałby poprzez wyniki badań dociec obrazu swojego stanu zdrowia.
POLECAMY!!!
Twoje badania krwi. Jak właściwie zinterpretować wyniki, by skutecznie wykryć choroby
Miryam Muhm
luty 2019
Ilość stron: 368;
Oprawa: miękka
Książki polecane
Każdy zna kostkę Rubika, charakterystyczny kształt i kolory, zabawka, która jednocześnie jest narzędziem do rozwijania umiejętności logicznego myślenia i pamięci. Kto z nas nie próbował jej kiedyś ułożyć, albo przekonać do tego kogoś bliskiego?