- Szczegóły
- Redakcja Redakcja
- Opublikowano: 31 październik 2014 31 październik 2014
Czym jest stres? W jaki sposób się przejawia? Co go wywołuje? Jak wpływa on na stan naszego umysłu i ciała? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w tej książce.
Autorka pokazuje, jak radzić sobie ze stresem. Krok po kroku udowadnia, że możemy codziennie podejmować drobne, z pozoru nic nieznaczące decyzje, które po dłuższym czasie owocują zdrowszym stylem życia, odprężeniem, wyższym poczuciem wartości i chęcią przeciwstawienia się przeciwnościom losu. Wyjaśnia, jak walczyć z krytyką innych, ze stresem codziennego życia i sytuacjami traumatycznymi. Zawarte w książce ankiety i kwestionariusze pomagają określić naszą podatność na wszelkiego rodzaju stres i wskazać najlepszy dla nas sposób na zwalczanie złego samopoczucia.
Recenzja Wellnessday.eu
Nieduży format, a jakże praktyczna treść - takie książki lubimy najbardziej. Tego zresztą się spodziewaliśmy, ponieważ inna książka z tej serii - 10 prostych sposobów na poczucie własnej wartości - jest jedną z naszych ulubionych, najchętniej i najczęściej polecanych. I rzeczywiście tutaj odnosimy podobne wrażenie. Jeżeli nie macie czasu, ani chęci brnąć przez wielkie pozycje na temat stresu - sięgnijcie po tą książkę. Prosto, czytelnie, praktycznie - od wyjaśnienia tego czym jest stres i jak na nas wpływa, poprzez ćwiczenia sprawdzające naszą motywację do zmian i obecne scenariusze (nie) radzenia sobie ze stresem, aż do praktyki. Nie zdradzimy nic więcej, no może poza tym, że o podanej w książce "medytacji dla maniaków" jeszcze będzie na naszym portalu głośno. :) Zatem tak! To obowiązkowa pozycja w biblioteczce wellness!
ISBN 978-83-7489-334-3
Rok wydania 2011
Wydanie I
Okładka broszurowa
Liczba stron 200
Format A5
EAN 9788374893343
Przekład Piotr Bucki
Zobacz na stronie GWP >>
Książki polecane
Każdy zna kostkę Rubika, charakterystyczny kształt i kolory, zabawka, która jednocześnie jest narzędziem do rozwijania umiejętności logicznego myślenia i pamięci. Kto z nas nie próbował jej kiedyś ułożyć, albo przekonać do tego kogoś bliskiego?