Obżartuch czy smakosz? Jaki typ odżywiania się reprezentujesz?
- Szczegóły
- Redakcja Redakcja
- Opublikowano: 17 listopad 2020 17 listopad 2020
Gdybyśmy jedli tylko w momencie odczuwania głodu i tylko to, co daje nam natura – świat byłby wolny od ludzi otyłych. Każdy z nas ma nieco inny schemat żywieniowy, dlatego też uniwersalne porady dietetyczne nie będą trafiać do wszystkich. Poznaj pięć popularnych typów odżywiania oraz remedium na swoje słabości.
Kobiety kopiują swoje nawyki żywieniowe
- Szczegóły
- Opublikowano: 31 grudzień 2019 31 grudzień 2019
Odzwierciedlanie - pojęcie znane w mowie ciała, polega na kopiowaniu gestów, ruchów, a nawet mimiki drugiej osoby. Jak się okazuje, odzwierciedlanie może być niekorzystne, zwłaszcza gdy idziemy na luch z lubiącą niezdrowo jeść przyjaciółką. Gdy ona zje ciasteczko - ty w ciągu 5 sekund prawdopodobnie zrobisz to samo. Tak twierdzą naukowcy z Radboud University Nijmegen w Niderlandach.
Jak odróżnić emocjonalne jedzenie od... po prostu jedzenia?
- Szczegóły
- Redakcja Redakcja
- Opublikowano: 01 październik 2019 01 październik 2019
Świadomie czy nie, jedzeniu przypisujemy większe znaczenie, niż wynikałoby to z funkcji biologicznych. Jedzenie – czynność, która ma nam zapewnić dostarczenie składników odżywczych niezbędnych do funkcjonowania – stało się biznesem, hobby, formą spędzania czasu, sposobem na rozładowanie stresu czy formą radzenia sobie z negatywnymi emocjami. Nierzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że pochłaniamy więcej, niż powinniśmy, a w dodatku nie tego, co służy naszemu ciału. Jak odróżnić jedzenie dla ciała od jedzenia dla rozładowania emocji? Oto kilka wskazówek.
Zwykły kurz domowy przyczyną otyłości i zachorowań? Badania naukowe
- Szczegóły
- Redakcja Redakcja
- Opublikowano: 05 listopad 2018 05 listopad 2018
Według ostatnich badań zakurzony dom może być równie, jak nie bardziej szkodliwy niż zła dieta - wszystko przez substancje chemiczne wpływające na zaburzenia gospodarki hormonalnej, które unoszą się w kurzu i drobnym pyłku.
9 sposobów na zmniejszenie ilości cukru w codziennym odżywianiu
- Szczegóły
- Redakcja Redakcja
- Opublikowano: 13 grudzień 2015 13 grudzień 2015
Cukier jest dodawany niemal do wszystkich przetworzonych produktów jakie znajdziemy w na sklepowych półkach. Producenci dodają go nawet do ostrych sosów, keczupów, musztardy - produktów, które nie są słodkie. Ten ukryty cukier w połączeniu z jawnym, jaki serwujemy sobie każdego dnia w postaci ciastek, czy cukierków, poważnie niszczy nasz organizm przyczyniając się (abo nawet powodując) powstawanie chorób metabolicznych. Oto kilka sposobów na zmniejszenie obecności cukru w naszej codzienniej diecie - nawet jeżeli zastosujesz tylko kilka punktów, to już wyjdzie Ci tylko na dobre.
Dlaczego jemy, chociaż nie jesteśmy głodni? Emocjonalne tycie.
- Szczegóły
- Beata Mąkolska Beata Mąkolska
- Opublikowano: 07 maj 2015 07 maj 2015
Brak miłości, brak akceptacji, złe samopoczucie zajadamy kolejną kaloryczną przekąską. Bardzo łatwo o usprawiedliwienie – mamy ich tysiące! A to szef nas zdenerwował, a to pokłóciliśmy się z koleżanką, a to partner nas rozczarował. Pocieszamy się czymś słodkim. I nie jest to jedzenie by zaspokoić odczuwany głód. Dlaczego jemy, chociaż nie jesteśmy głodni? Jak przerwać koło zajadania stresu?
Oglądanie dramatów i filmów akcji sprzyja zajadaniu emocji
- Szczegóły
- Redakcja Redakcja
- Opublikowano: 07 marzec 2015 07 marzec 2015
Twój gust filmowy ma wpływ na Twoją wagę. Nie wierzysz? Naukowcy właśnie doszli do wniosku, że oglądanie smutnych filmów sprzyja przybieraniu na wadze bardziej niż oglądanie komedii!
Strona 1 z 4
- Start
- poprz.
- 1
- 2
- 3
- 4
- nast.
- Zakończenie